Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Naukonauci - Blog dziennikarzy naukowych POLITYKI Naukonauci - Blog dziennikarzy naukowych POLITYKI Naukonauci - Blog dziennikarzy naukowych POLITYKI

O autorach

Edwin Bendyk: z wykształcenia jestem chemikiem, naukę porzuciłem dla dziennikarstwa niedługo po studiach. Z POLITYKĄ i jej działem naukowym jestem związany od 1999 r. Opublikowałem cztery książki: „Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności”, W.A.B. 2002 r. , „Antymatrix. Człowiek w labiryncie sieci”, W.A.B 2004 r. , „Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu”, W.A.B 2009 r. oraz „Bunt Sieci”, Polityka 2012 r. Wykładam w Collegium Civitas, gdzie kieruję Ośrodkiem badań nad Przyszłością. W Centrum Nauk Społecznych PAN prowadzę seminarium o nowych mediach. Jestem członkiem Polskiego PEN Clubu.
 
Agnieszka Krzemińska: jestem archeologiem śródziemnomorskim, ale po napisaniu książki o miłości w starożytnym Egipcie (2005) doszłam do wniosku, że interesuje mnie nie tylko cywilizacja nad Nilem, ale wszystko co wydarzyło się przed wiekami w polityce, nauce, kulturze czy sztuce. Zaczęłam pisać o przeszłości do Świata Nauki, Polskiego Radia, Wiedzy i Życia i Polityki, w której pracuję od 2007 r.

Marcin Rotkiewicz: z wykształcenia dziennikarz i filozof. Od 2001 r. pracuję w tygodniku POLITYKA (wcześniej m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”, PAP, „Wprost” i „Newsweeku”). Dzięki Knight Science Journalism Program mogłem studiować w Massachusetts Institute of Technology i na Uniwersytecie Harvarda. Najchętniej piszę o ewolucji człowieka i jego małpich kuzynów, badaniach nad mózgiem, biotechnologii (GMO), a ostatnio o teoriach pseudonaukowych i spiskowych. Dwukrotnie otrzymałem wyróżnienie w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych na najlepszy artykuł popularnonaukowy. W 2012 i 2013 r. byłem nominowany do finału Grand Press.

Paweł Walewski: z zawodem lekarza rozstał się na rzecz dziennikarstwa medycznego. Od 1996 r. na stałe w POLITYCE, gdzie ludzkim językiem pisze o zdrowiu i medycynie. Współpracuje z czasopismami branżowymi i medycznymi portalami internetowymi. Laureat wielu nagród, m.in. Grand Press, European Best Cancer Reporter Award, Embrace Award. Za najlepsze teksty o rynku leków otrzymał Złote Pióro Farmacji.

 
Karol Jałochowski: fizyk z wykształcenia, pisze o nauce i kulturze, bo więcej nie umie. Wcześniej pracował dla Polskiego Radia i Świata Nauki. Od 8 lat w Polityce. Czasem też kręci (filmy). Stypendysta National University of Singapore (2012-2014). Strona: 13dimension.com

 

css.php